ÇEKAT'a Ödül
09 Ekim 2017 10:59

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren başarılı öğrenci toplulukları için 4 Ekim’de “Öğrenci Toplulukları Ödül Töreni” yapıldı. Törende 2016-2017 eğitim öğretim yılında başarılı çalışmalarda bulunan 49 öğrenci topluluğuna ödül verilirken, bölümümüzün öğrenci araştırma topluluğu Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu (ÇEKAT) da ödüle layık görüldü.

Törenin açılış konuşması Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Hacı Ahmet PEKEL tarafından yapıldı. Pekel, üniversitemizi ulusal ve uluslararası platformlarda temsil eden bütün öğrenci topluluklarına teşekkür etti. 

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim USLAN ise konuşmasında Üniversitemiz bünyesinde çok farklı alanlarda faaliyet gösteren 201 öğrenci topluluğu olduğunu ve bu topluluklara üye olan öğrenci sayısının ise 11 bin 500 olduğunu söyledi. Uslan, konuşmasına şöyle devam etti:  “Bilim, sanat, kültür, araştırma, sosyal sorumluluk ve spor gibi alanlarda Üniversitemize değer katan topluluklarımızın sayısı ve topluluk üye sayısı memnuniyet vericidir. Bir  çok farklı alana hizmet eden üniversitemiz bünyesinde böylesine güzel bir tablo görmek bir taraftan özelde üniversite öğrencimizin iç dinamiklerini sağlamada kendi özgüvenini ve birlikteliğini yakalamışken, diğer taraftan öğrencilerimizin toplumla bütünleşmesi anlamında önce başkent Ankara'ya sonrasında da Türkiye'ye uzanan bir köprünün adeta yapı taşı görünümündedirler.''

Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.